ANA SAYFA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 BUZ-AT BÖRÜ-SAYOKAN TEKNİK SEMİNERİ ve 2017 TÜRKİYE KÖZGÜSÜ FIRAT ÜNİVERSİTESİ, ELAZIĞ

    Buz-At Börü-Sayokan Dünya Federasyonu, Türkiye İl-Etirişliği (Temsilciliği) yıllık faaliyet programında yer alan "2017 Közgüsü", 14-15 Ekim 2017 tarihleri arasında, Elazığ Fırat Üniversitesi, BUZ-AT BÖRÜ-SAYOKAN topluluğu iş birliği ile gerçekleşmiştir. Başta Ankara, Bursa, Elazığ, Gaziantep, Istanbul, Karabük, Kırıkkale ve Sivas illerinden ve ilçelerinden terfi zamanı gelen Alagan ve Basagar programından 63 alp iştirak etmiştir.

    14 Ekim Cumartesi günü Seminer, 15 Ekim pazar günü ise Közgü faaliyeti, Fırat Üniversitesi, Spor Bilimleri Fakültesi, olimpik "Çok Amaçlı Kapalı Spor Salonu"nda gerçekleşmiştir. Faaliyetimizin kusursuz, sıcak ve çok samimi bir havada gerçekleşmesini sağlayan, Fırat Üniversitesi Rektörü, Prof.Dr. Sayın Kutbeddin DEMİRDAĞ' a, Rektör yardımcısı Prof. Dr. Sayın Sadettin TANYILDIZI' na, Fırat Üniversitesi Türk Savaş Sanatları Topluluğu Danışmanı Türkolog, Doç. Dr. Sayın Tamer YILDIRIMA, Mühendislik Fakültesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği öğretim üyelerinden Prof. Dr. Mehmet EROĞLU'na, Spor Bilimleri fakültesi öğretim üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Sayın Yunus Emre KARAKAYA' ya,  Elazığ El-Aziz Alplık Okulu Başkanı Sayın Erdem ÖZDEMİR'e, işadamı Sayın Mehmet SANCAR'a ve emeği geçen tüm üniversite görevlilerine, Sayokan Dünya Federasyonu Başkanı Sayın A. Yaşar TANRIVERDİ ve "Yabgu" Nihat YİĞİT ayrı ayrı teşekkür eder, minnet ve saygılarını iletirler.

      Bu faaliyette en dikkat çekici ve memnuniyet verici tablo, Kırıkkale ve Fırat Üniversitesinden katılarak faaliyeti onurlandıran, Profesör, Doçent ve Yrd. Doçent unvanlarına sahip akademisyen, profesyonel müzisyen, öğretmen ve iş adamlarından oluşan alplarımızın varlığı idi. Üniversite öğrencilerimizin çokluğu ile de faaliyetimiz bilim bahçesine dönüştü. Türk Savaş Sanatı-Sayokan ve Bilim...Bu güzelliği büyüterek genişletmek hepimizin elinde ve görevidir.

      Buz-At Börü-Sayokan Teknik Seminerine ve 2017 Közgüsüne katılan tüm alplarımıza teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz. Tekrar Elazığ'a ve Fırat Üniversitesine katkılarından dolayı minnetlerimizi ifade etmeyi bir borç biliriz.